Dámy, bojíte se těžkých vah v domnění, že ztratíte ženské křivky? Takové obavy jsou zbytečné.
Díky pravidelnému posilování zhubnete, zpevníte postavu, zlepšíte si držení těla, a můžete předejít i mnohým zdravotním komplikacím.
Jaká další pozitiva vám cvičení se zátěží může přinést? Čtěte dále.
Spalování kalorií a redukce podkožního tuku
Většina žen začne cvičit s touhou shodit nějaké to kilo navíc. Za tímto účelem nejčastěji volí kardio aktivity. Spálit tukové zásoby je ale možné i silovým tréninkem, který dokáže zrychlit metabolismus až po dobu 48 hodin po cvičení.
Pokud vás tedy běh, chůze do schodů nebo jízda na rotopedu nebaví, nenuťte se do nich. Dejte přednost silovému cvičení a kýžených výsledků se brzy dočkáte.
Větší síla, vyšší sebevědomí
Ženám přirozeně schází předpoklady pro vysoký nárůst svalové hmoty jako je tomu u mužů. Silovým tréninkem ale růst svalů podpoříte daleko více než v případě tréninku vytrvalostního.
Posilováním navíc zvyšujete svoji sílu, stáváte se sebevědomější i atraktivnější pro opačné pohlaví.
Viscerální tuk na ústupu
Viscerální tuk se nachází v dutině břišní a chrání životně důležité orgány, jakými jsou kupříkladu játra nebo ledviny. Nadmíra viscerálního tuku však výrazně poškozuje lidské zdraví, proto je vhodné zachovat si jeho optimální hodnoty.
Dle některých vědců je silovým tréninkem možné množství nitrobřišního tuku snížit. Lze tak předejít vzniku kardiovaskulárních nemocí či inzulinové rezistenci, která je zodpovědná za vznik cukrovky 2. typu.
Menší pravděpodobnost výskytu osteoporózy
Pojem osteoporóza vám jistě není neznámý. Vyznačuje se úbytkem kostní hmoty, což následně vede k většímu riziku zlomenin.
Silové cvičení jako prevence vzniku osteoporózy dokáže zvýšit hladinu hustoty kostí. Železo tedy není třeba vnímat jako nepřítele.
Správný postoj těla
Za bolesti zad může mimo jiné špatné držení těla. K němu velmi často dochází vlivem častého vysedávání u počítače, za kancelářským stolem nebo doma u televize.
Pokud nechcete patřit mezi ženy s hrudní kyfózou, bederní lordózou, plochými zády nebo skoliózou páteře, zvolte silový trénink jako preventivní opatření.
Právě trénink zaměřený na sílu vyrovnává vzniklé svalové dysbalance a napomáhá lepšímu držení těla. První výsledky lze navíc zpozorovat již v průběhu několika týdnů.
V závěru
Správně provedený silový trénink pozitivně působí na lidské zdraví i psychiku. Vždy je třeba myslet na bezchybné provádění daného cviku, který má přednost před hmotností závaží i počtem opakování.