Nám ženám často připadá, že muži hubnou snadněji. Máme pocit, že jsou štíhlejší a diety neřeší tolik jako my.
Do jaké míry máme pravdu a proč ten rozdíl mezi námi pohlavími?
Obezita, kam se podíváš
Počet obézních dramaticky stoupá. Na vinně je technická vyspělost západního světa, která usnadňuje životy nám všem.
Fyzické aktivity ubývá, zatímco stresu a bohaté nabídky nezdravých potravin den ode dne přibývá. Lidem chybí pevná vůle na sobě pracovat.
Muži dosahují lepších výsledků
Pravdou je, že muži hubnou snadněji. Může za to mimo jiné nižší klidový energetický metabolismus nás žen. Ovlivněn je hned několika faktory, např. věkem, genetickou výbavou, tělesným složením aj.
Rozdíly v ukládání tukových zásob
Zatímco ženám se tuk hromadí převážně v bocích a stehnech, muži jej schraňují v oblasti břicha. Rozdíl v jeho ukládání má ovšem své opodstatnění.
Pro ženu představuje na rozdíl od mužů zásobárnu energie využitelnou v období těhotenství i následného kojení.
Naopak tuk hromadící se v partiích břicha signalizuje vznik vážných zdravotních problémů, tj. cukrovky nebo kardiovaskulárních nemocí.
Dieta doménou ženy
Experimenty patří k ženám od nepaměti. Pokusy s dietami jakbysmet. Avšak opakované hladovění nebo jednostranná strava ženským křivkám bohužel nijak nepomáhá.
Namísto radostiz úbytku tělesné hmotnosti dochází ke ztrátě svalové hmoty a zpomalení klidového energetického metabolismu. Následný jo-jo efekt ženu zaručeně nemine.
Princip hubnutí spočívá ve zdravé stravě a pohybu
Zdravá a vyvážená strava je spolu s každodenním pohybem zárukou úspěšného hubnutí. Pohyb je navíc tím nejpřirozenějším antidepresivem a lékem na řadu neduhů.
Při pohybu nedochází k nadměrné ztrátě svalové hmoty ani zpomalení klidového metabolismu.