Už vás nebaví do zblbnutí běhat na páse, šlapat na rotopedu nebo provozovat jinou podobně nezáživnou kardio aktivitu?
Pořiďte si koloběžku a přesvědčte se na vlastní kůži, že kardio trénink může být v první řadě zábava.
Koloběžka a hubnutí
Není pochyb o tom, že pravidelný pohyb na koloběžce vám pomůže shodit nadbytečné kilogramy. Kromě spalování kalorií jím posilujete svalstvo a celkově zlepšujete svou kondici. Ba co víc, kromě zformované postavy se navíc i dokonale pobavíte.
Věděli jste, že jízdou na koloběžce šetříte své klouby? Při tomto sportu nedochází k žádným otřesům. Důležité je ovšem rovnoměrně střídat odrazové nohy. Tím se vyhnete zatěžování jedné poloviny těla.
V neposlední řadě za sebou tato aktivita zanechává skvělé výsledky. Během jízdy o rychlosti 18 km/h spálíte až 3500 kJ, což je pro vaši představu přibližně o třetinu více, než byste spálili jízdou na kole. Stále zvažujete, zda si koloběžku pořídit?
Výhody koloběžkování
Jízda na koloběžce má své nesporné výhody. V porovnání s ostatními sportovními aktivitami při ní zapojíte více svalových skupin naráz, což mnozí z vás jistě ocení. I případným otlakům (díky absenci sedla) se úspěšně vyhnete. Navíc, díky její velikosti a nižší váze se pro vás stane ideálním parťákem na cesty. A její pořizovací cena? Tak ta také bývá příznivější.
Pokud koloběžku nevlastníte nebo nemáte dostatek prostředků pro její koupi, nezoufejte! Existuje několik půjčoven, kde si za menší poplatek můžete koloběžku na několik dní vypůjčit.
Na co si dát pozor?
I s tímto dopravním prostředkem je potřeba být obezřetný. Buďte pozorní a jezděte přiměřenou rychlostí. Mějte na paměti, že jízdou na koloběžce byste neměli ohrožovat kolemjdoucí. Pokud s koloběžkou vyrazíte na silnici, platí pro vás stejná pravidla jako pro cyklisty. Ochranná přilba, osvětlení nebo reflexní prvky jsou v takovém případě nezbytným vybavením každého koloběžkáře.
Zdravotní účinky jízdy na koloběžce
Jízdou na koloběžce posílíte nejen zdvihač hlavy, ale také svaly hrudníku, zádové svaly nebo velký prsní sval. Samotná jízda pak prospívá bránici i plicím. A to díky hlubokému dýchání, kterého si možná nejste v tu chvíli vědomi. Během jízdy zpevňujete i pánevní dno, což vám v pozdějším věku pomůže například v boji s inkontinencí.
Pro ty z vás, kteří usilujete o zpevnění hýždí, máme dobrou zprávu! Hýžďové svaly jsou během jízdy na koloběžce v neustálém napětí. Po jednom kilometru na koloběžce zpevníte svůj zadek stejně tak, jako kdybyste udělali 200 dřepů.
Ani vaše břišní svaly nezůstanou pozadu. Díky koloběžce zpevníte přímý i šikmý sval břišní. To vše, přirozeným pohybem. Dejte jednou provždy sbohem sklapovačkám a kupte si koloběžku. Investice tohoto typu se vám zaručeně vyplatí!